Ohodnoťte nás.

Jaké to je, kupovat nemovitost? Stresující. Je to již dávno, co jsem si pořizoval svou zatím poslední nemovitost a tak vzpomínky na celý proces již vybledly. Každý den se sice setkávám s lidmi, co kupují nemovitosti. Ale osobní zkušenost je přeci jen něco jiného. Toto si řekli i někteří mí kolegové a jen tak pro tu zkušenost se rozhodli projít procesem koupě nemovitosti. Na papírky se napsala zadání (např. byt 3+1 v Liberci, dům na jižní Moravě) a každý se pustil do svého „projektu“. Akce končila před podpisem kupní smlouvy. Jakmile se všichni dostali do této fáze, tak se sešli a sdělovali si své zážitky a emoce. A bylo to zajímavé. 

Nejvíce se „kupující“ shodli na tom, že zažívali velký stres. A přitom věděli, že to je jen na zkoušku. Nevybírali nemovitost, ve které budou žít dalších 30 let se svojí rodinou. I tak to bylo velmi náročné. A druhá věc, kterou (bohužel) potvrdili všichni zúčastnění, byla neprofesionalita prodávajících. Pokud si vyžádali nějaké údaje, tak jim prodávající (realitní kancelář nebo developer – to bylo celkem jedno) slíbili, že to pošlou. Neposlali. Museli je znovu urgovat. Někdy ještě jednou. Pak informace dostali, ale protože jsou to profesionálové, tak věděli, že informace byly často chybné či neúplné. Ale kolik kupujících o sobě může říct, že všemu rozumí? Nejvíc stresové a obtěžující bylo jednání s prodávajícím. Nikdo nepřišel s tím, že by ho to bavilo. Že se mu to líbilo. Všichni přiznávali, že když měli volat do realitní kanceláře, tak se báli a cítili nejistotu. 

Co z toho vyplývá? Dobrá zpráva je, že nemovitosti nekupujeme každý den. Ale na druhou stranu je to důležité rozhodnutí pro celou Vaší rodinu a tak by se možná vyplatilo mít na své straně nějakého odborníka, kterému můžete věřit. Někoho, kdo Vám s celým procesem pomůže a vezme ty nepříjemné věci na sebe. Ušetříte si tím stres a spoustu času, který můžete prožít mnohem lépe.

Komentáře