Ohodnoťte nás.

Při přejímce nového luxusního bytu v Praze – Nuslích proběhla i rutinní zkouška těsnosti sprchového koutu. Sprchový kout byl sice nainstalován správně, ale celá jeho konstrukce nebyla schopná při sprchování zadržet vodu.

Je to bohužel častá závada, která velmi negativně ovlivňuje celkové užitné vlastnosti bytu. Představa, že po každém sprchování vstoupíte do kaluže vody v koupelně, je nepřijatelná.

Stavební firmy si bohužel nedělají příliš mnoho starostí s kvalitou instalovaného vybavení nemovitostí. Je proto nezbytné, poradit se při přejímce nové nemovitosti s inspektorem a odhalit všechny vady, které přebíraná nemovitost má. Tento konkrétní byt jich měl celkem 36. Navíc byl po přeměření o 3,56m2 menší, než bylo uvedeno v kupní smlouvě. Při ceně 60.000,-Kč/m2 byl kupující ošizen o neuvěřitelných 213.600,-Kč! Cena pak byla o tuto částku snížena. A pokud by se připočetly náklady na odstranění vad, kterých by si inspektor nemovitostí při přejímce nevšiml, a prodávající by je tím pádem nemusel na vlastní náklady odstranit, vyšplhala by se celková suma zaplacená kupujícím navíc na cca 400.000,-Kč! Samotná inspekce vyšla na pouhých 7.000,-Kč. Úspora kupujícího = nejméně 393.000,-Kč!

Zdroj informací: technik Ing. Pavel Rychnovský, www.InspektorNEMO.cz

Protékající sprchový kout

Komentáře